TOP_PLUSZ-3.1.3-23-BO2-2023-00001  

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata konzorciumban a BORA 94 Nonprofit Kft.-vel és a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetével valósítja meg a Humán fejlesztési programok Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében című programot. 

A projekt részeként hátrányos helyzetű csoportok javára szociális alapszolgáltatásokhoz és gyermekjóléti alapellátásokhoz kapcsolódó szemléletformálást; valamint közösségi programokat biztosítanak a társadalmi befogadás, társadalmi kohézió és identitás erősítése érdekében.  

Projektvezető: Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat 
Konzorciumi tagok: BORA 94 Nonprofit Kft. 
 Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete 

A projekt részeként a szociális alapszolgáltatásokhoz és gyermekjóléti alapellátásokhoz kapcsolódó szemléletformálási tevékenységek megvalósításán keresztül a hátrányos helyzetű célcsoportok számára terveznek olyan programokat biztosítani, melyek célja, hogy akár egyéni akár a közösséghez való kapcsolódási pontokon keresztül reagáljanak a szolgáltatáshiányokból eredő nehézségekre, hozzájáruljanak a hátrányos élethelyzetekből adódó különbségek mérsékléséhez. 

A társadalmi befogadást, kohéziót és identitást erősítő programok a közösségi együttműködés erősítése céljának szem előtt tartásával kerültek kialakításra. A programok célja, részben az esélyegyelőségi fórumok és fórum munkacsoportok tevékenységeinek folytatása révén a célcsoportot érintő problémák becsatornázása, illetve azokra reagálva a program keretei között kiegészítő közösségi tevékenységek nyújtása. 

Az egészségügyi, egészségfejlesztéshez kapcsolódó programok megvalósítása a feltárt szolgáltatáshiányokból eredő és elsősorban megelőző jellegű tevékenységeket foglal magában, fókuszban a hátrányos helyzetű célcsoportok igényeivel. A programok célja a célcsoport egészségtudatosságának növelése.  

A projekt keretében az alábbi célcsoportok kerültek meghatározásra:  

  • idősek 
  • gyermekek 
  • nők 
  • ifjúsági korosztály tagjai (15-25 év közötti fiatalok) 
  • fogyatékos személyek   
  • pszichiátriai és szenvedélybetegek 
  • hajléktalanok 
  • mélyszegénységben élők 
  • romák (különösen a gyermekek, fiatalok és nők) 
  • SNI és tanulási zavarokkal küzdő gyermekek, diákok 

A projekt összesen 2.513.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül, 100%-os támogatási intenzitás mellett az Európai Szociális Alap Pluszból a hazai központi költségvetés társfinanszírozásával. 

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2027.12.31.